Задача 1. Обчисліть, який об’єм кисню (н.у.) потрібен для спалювання 23 г етанолу Дано: m(C2H5OH)

= 23 г V (O2) = ? n(C2H5OH)=23:46=0,5(моль) n(O2) =1,5(моль) V(O2) = nVm =1.5 * 22,4=33,6(л)

Ответы на вопрос

Отвечает Драч Даша.

Дано:

m(C2H5OH) = 23 г

Знайти:

V(O2) - ?

Розв'язання:

1) C2H5OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O;

2) n(C2H5OH) = m / M = 23 / 46 = 0,5 моль;

3) n(O2) = n(C2H5OH) * 3 = 0,5 * 3 = 1,5 моль;

4) V(O2) = n(O2) * Vm = 1,5 * 22,4 = 33,6 л.

Відповідь: Об'єм O2 становить 33,6 л.