Густина випарів речовини за воднем становить 45. Масові частки Карбону, Гідрогену, Оксигену у

сполуші, відповідно, становлять 0,2667, 0,0224 і 0,7109. Установіть молеку лярну формулу сполуки. допоможіть будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Унжакова Маша.

Объяснение:

С2Н2O4--- НООС-СООН

(щавелевая кислота)

CxHyOz

M(CxHyoz) = 45 х 2 = 90 г/моль

W(C) = W(H) = W(O) = (26,67/12) ÷ (2,24/1) ÷

(71,09/16)=2,222,244,44 =

=1÷1÷2

СНО2 -- Емпірична формула Mr = 45

Все множимо на 2

C2H204 НООС-СООН (щавелевая

кислота)

Отвечает Мальцев Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Для визначення молекулярної формули сполуки, спершу потрібно знайти кількість молекул водню та кисню у сполуці на основі їх масових часток.

Дані:

- Масова частина водню (H) = 0,0224

- Масова частина кисню (O) = 0,7109

Тепер давайте знайдемо відношення кількості молекул водню до кисню:

Кількість молекул водню (H) = 0,0224 / масова частина одного атома водню = 0,0224 / 1 = 0,0224 молей водню.

Кількість молекул кисню (O) = 0,7109 / масова частина одного атома кисню = 0,7109 / 16 = 0,0444 молей кисню.

Отже, відношення кількості молекул водню до кисню у сполуці близько 0,0224 : 0,0444, що може бути спрощено до 1 : 2.

Це вказує на те, що молекулярна формула сполуки містить 1 атом водню і 2 атоми кисню. Така сполука це вода (H2O).

Отже, правильна молекулярна формула цієї сполуки - H2O.