Відносна густина парів речовини за воднем становить 45. Речовина мі-стить Карбон, Гідроген та

Оксиген. Масові частки Карбону та Гідроге-ну в сполуці відповідно становлять 0,2667 та 0,0224. Визначте молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Ахмадеева Ксения.

Ответ: C2H2O4 --- HOOC-COOH (щавелевая кислота)

CxHyOz

M(CxHyOz) = 45 × 2 = 90 г/моль

W(C) ÷ W(H) ÷ W(O) = (26,67/12) ÷ (2,24/1) ÷ (71,09/16) = 2,22 ÷ 2,24 ÷ 4,44 =

= 1 ÷ 1 ÷ 2

CHO2 -- Емпірична формула Mr = 45

Все множимо на 2

C2H2O4 --- HOOC-COOH (щавелевая кислота)