Відносна молекулярна маса вуглеводню 142. Визначити формулу сполуки . Назвати її.


Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Соня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:  

Mr (CnH2n+2) = 142  

Найти:  (CnH2n+2) - ?

Загальна формула алканів - CnH2n+n. Підставимо у рівняння молекулярні маси елементів

12n + 2n + 2 = 142

14n = 142 - 2

14n = 140

n = 140 : 14

n = 10  

формула вуглеводню: C10H22 - декан