СРОЧНО!!!! в очній практиі при лікуванні кон'юнктивітів як антисептичний і в'яжучий засіб

використовують 0,5% розчин цинк сульфату. обчисліть масу кристалогідрату ZnSo4×7H2O і об'єм води, потрібні для приготування 200мл цього розчину (p=1,007 г/мл)​

Ответы на вопрос

Отвечает Аскаров Олжас.

Ответ:

Для обчислення маси кристалогідрату ZnSO4 × 7H2O і об'єму води, потрібних для приготування 200 мл 0,5% розчину цинку сульфату (ZnSO4), спершу розглянемо концентрацію відсутнього розчину.

0,5% розчин означає, що в 100 мл розчину міститься 0,5 г цинку сульфату. Оскільки вам потрібно приготувати 200 мл такого розчину, то маса цинку сульфату буде:

Маса цинку сульфату = (Концентрація в розчині) × (Об'єм розчину)

Маса цинку сульфату = (0,5% або 0,005 в десятковій формі) × (200 мл) = 1 г.

Це вам потрібно для приготування 200 мл 0,5% розчину цинку сульфату.

Тепер, щоб визначити масу кристалогідрату ZnSO4 × 7H2O, вам потрібно знати масову частку цинку сульфату в цьому сполуку. Давайте використовувати молекулярні маси для обчислень:

Молекулярна маса цинку сульфату (ZnSO4) = маса Zn + маса S + 4 × маса O

Молекулярна маса цинку сульфату (ZnSO4) = 65,38 г/моль (Zn) + 32,07 г/моль (S) + 4 × 16,00 г/моль (O)

Молекулярна маса цинку сульфату (ZnSO4) = 161,45 г/моль

Згідно з молекулярною масою цинку сульфату, маса ZnSO4 в 1 г цинку сульфату дорівнює масі 1 моль цинку сульфату.

Тепер, оскільки ми маємо 1 г цинку сульфату у вашому 0,5% розчині, це відповідає масі 1 моль цинку сульфату.

Маса кристалогідрата ZnSO4 × 7H2O включає масу ZnSO4 і масу 7 молекул води (H2O).

Маса кристалогідрата ZnSO4 × 7H2O = маса ZnSO4 + маса 7 молекул H2O

Маса кристалогідрата ZnSO4 × 7H2O = маса ZnSO4 + 7 × (маса одного молекули H2O)

Маса одного молекули H2O = маса H + маса 2 × маса O

Маса одного молекули H2O = 1,01 г/моль (H) + 2 × 16,00 г/моль (O)

Маса одного молекули H2O = 18,02 г/моль

Тепер, знаючи масу ZnSO4 (яка дорівнює масі 1 моль цинку сульфату) і масу одного молекули H2O, ми можемо обчислити масу кристалогідрата ZnSO4 × 7H2O:

Маса кристалогідрата ZnSO4 × 7H2O = 1 г + 7 × (18,02 г/моль) = 1 г + 126,14 г = 127,

14 г.

Отже, маса кристалогідрата ZnSO4 × 7H2O, яку потрібно для приготування 200 мл 0,5% розчину цинку сульфату, дорівнює 127,14 г.

Объяснение:

Отвечает Фримель Дмитрий.

Дано:

ω(ZnSO4) = 0,5%

V р-ну(ZnSO4) = 200 мл

ρ р-ну(ZnSO4) = 1,007 г/мл

Знайти:

m(ZnSO4*7H2O) - ?

V(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(ZnSO4) = ρ р-ну * V р-ну = 1,007 * 200 = 201,4 г;

2) m(ZnSO4) = ω * m р-ну / 100% = 0,5% * 201,4 / 100% = 1,007 г;

3) n(ZnSO4) = m / M = 1,007 / 161 = 0,0063 моль;

4) n(ZnSO4*7H2O) = n(ZnSO4) = 0,0063 моль;

5) m(ZnSO4*7H2O) = n * M = 0,0063 * 287 = 1,8081 г;

6) m(H2O) = m р-ну(ZnSO4) - m(ZnSO4*7H2O) = 201,4 - 1,8081 = 199,5919 г;

7) V(H2O) = m / ρ = mH2O / 1 = 199,5919 мл.

Відповідь: Маса ZnSO4*7H2O становить 1,8081 г; об'єм H2O - 199,5919 мл.