При дії на 20г суміші олеїнової та пальмітинової кислот надлишком бромної води одержали 13,26г

продукту бромування.обчисліть масу олеїнової кислотм в суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Сорокина Виктория.
Обчислимо молярну масу олеїнової кислоти: 18 * 12 + 2 * 16 + 1 * 33 = 281 (г/моль).
Молярна маса продукту включає два атоми Брому додатково: 281 + 2 * 80 = 441 (г/моль)
Вийде пропорція: x/281 = 13,26/441, де х - маса олеїнової кислоти у суміші.
х = 281 * 13,26 / 441 = 8,45 (г)