Виведiть молекулярну формулу орга нiчноi сполуки, якщо масова частка Карбону в нiй становить 51,

89%, Гiдрогену - 9,78%, а хлору 38,38%

Ответы на вопрос

Отвечает Саковский Роман.
W(C) = 51.89%
w(H) = 9.78%
w(Cl) = 38.38%

HxCyClz

m(HxCyClz) = 100 г

m(C) = 51.89 г
m(H) = 9.78 г
m(Cl) = 38.38 г

n(C) = m(C) / M(C) = 51.89 / 12 = 4.32 г
n(H) = m(H) / M(H) = 9.78 / 1 = 9.78 г
n(Cl) = m(Cl) / M(Cl) = 38.38 / 35.5 = 1.08 г


x : y : z = n(H) : n(C) : n(Cl)
x : y : z = 9.78 : 4.32 : 1.08

x : y : z = 9 : 4 : 1

C4H9Cl