Help Етанова кислота повністю прореагувала з розчином калій карбонату масою 552г. З масовою часткою

солі 0,1% утворуний газ А пропустили крізь розчин барій гідрооксиду в наслідок чого випав осад Б. Обчисліть масу осаду Б. Назвіть речовини А і Б.

Ответы на вопрос

Отвечает Beridze Ramaz.

дано

CH3COOH

m(ppa K2CO3) = 552 g

W(K2CO3) = 0.1%

+Ba(OH)2

-------------------------

m(BaCO3)-?

m(K2CO3) = 552*0.1%/100% = 0.552 g

2CH3COOH+K2CO3-->2CH3COOK+H2O+CO2↑

CO2+Ba(OH)2-->BaCO3↓+H2O

M(K2CO3) = 138 g/mol

n(K2CO3)  = m/M = 0.552 / 138 = 0.004 mol

n(K2CO3) = n(BaCO3) = 0.004 mol

M(BaCO3) = 197 g/mol

m(BaCO3) = n*M = 0.004 * 197 = 0.788 g

ответ 0.788 г

В -во: А - это углекислый газ

         Б - это карбонат бария