Який об’єм повітря витратиться на спалювання суміші карбон (ІV) оксиду та етилену об’ємом 100 м3 ,

а об’ємна частка карбон (ІV) оксиду 40% ?

Ответы на вопрос

Отвечает Халиуллов Альберт.

Дано:

V(сум.) = 100 м³

φ(СО₂) = 40% або 0,4

Знайти:

V(повітря)-?

Розв'язок.

V(CH₂=CH₂) = V(сум.) - V(сум.)*φ(СО₂)

V(CH₂=CH₂) = 100 м³ - 100 м³*0,4 = 60 м³

СН₂=СН₂ + 3О₂ ⇒ 2СО₂ + 2Н₂О

З рівняння реакції бачимо, що V(О₂)=3V(СН₂=СН₂)

V(О₂)= 3*60 м³ = 180 м³

φ(О₂) = 21% або 0,21

V(повітря) = V(O₂)/φ(О₂)

V(повітря) = 180 м³/0,21 = 857,1 м³

Відповідь: 857,1 м³