до 200 г розчину етанолу з масовою часткою спирту 30 % додали 40 мл води.Обчисліть масову частку

етенолу у приготовленому розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Зейналов Руслан.

Ответ:

25%

Объяснение:

Дано:

mp1(C₂H₅OH)=200г

ω1(C₂H₅OH)=30%

V(H₂O)=40мл

_______________

ω2(C₂H₅OH)-?

_______________

m(H₂O)=V(H₂O)·ρ(H₂O)=40мл·1г/мл=40г

m(C₂H₅OH)=mp1(C₂H₅OH)·ω1(C₂H₅OH)=200г·0,3=60г

mp2(C₂H₅OH)=mp1(C₂H₅OH)+m(H₂O)=200г+40г=240г

ω2(C₂H₅OH)=m(C₂H₅OH)/mp2(C₂H₅OH)=60г/240г=0,25(25%)