Є 360 г розчину калій хлориду КСІ з масовою часткою розчиненої речовини 20%. До розчину додали 40 г

води. Яка масова частка розчиненої речовини в новоутвореному розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Колесникова Полина.

Відповідь: 18%

Дано:

m₁(p.KCl) =360 г

ω₁(KCl) = 20% або 0,2

+m(H₂O) = 40 г

ω₂(KCl) - ?

Розв'язок:

m₂(p.KCl) = m₁(p.KCl) + m(H₂O) = 360 г + 40 г = 400 г

m(KCl) = m₁(p.KCl)*ω₁(KCl) = 360 г*0,2 = 72 г

ω₂(KCl) = m(KCl)/m₂(p.KCl) = 72 г/400 г = 0,18 або 18%