Обчисліть масу ферум(|||) оксиду , необхідну для добування ферум (|||) нітрату масою 36,3 г.​


Ответы на вопрос

Отвечает Русанов Влад.

Ответ:12 г

Объяснение:

Дано :

m(Fe(No3)3) = 36,3 г

Знайти :

m(Fe2O3)

Розв'язання :

1)n=m/M ,де M=Mr г/моль

Mr(Fe(No3)3) = Ar(Fe)+3*Ar(N)+9*Ar(O)=56+3*14+9*16=242

M(Fe(NO3)3) = 242 г/моль

n(Fe(NO3)3)=m(Fe(NO3)3)=36,3 г : 242 г/моль=0,15 моль

Рівняння реакції :

Fe2O3 + 3N2O5 = 2Fe(NO3)3

n(Fe2O3)/1 = n(Fe(NO3)3)/2

n(Fe2O3)*2=n(Fe(NO3)3):2=0,15 моль:2 =0,075 моль

Mr(Fe2O3)=2*Ar(Fe)+3*Ar(O)=2*56+3*16=160

M(Fe2O3)=160 г/моль

m(Fe2O3)=n(Fe2O3)*M(Fe2O3) =0,075 моль*160 г/моль=12 г

2)Fe2O3 + 3H2O5 =2Fe(NO3)3

n(Fe2O3)/1=n(Fe(NO3)3)/2

m(Fe2O3)/M(Fe2O3)=m(Fe(NO3)3)

m(Fe2O3)*2*M(Fe(NO3)3)=M(Fe(NO3)3

m(Fe2O3)=M(Fe2O3)*m(Fe(NO3)3):(2*M(Fe(NO3)3)

Mr(Fe2O3)=2*Ar(Fe)+3*Ar(O)=2*56+3*16=160

M(Fe2O3)=160 г/моль

Mr(Fe(NO3)3)=Ar(Fe)+3*Ar(O)=56+3*14+9*16=242 г/моль

M(Fe(NO3)3)=242 г/моль

m(Fe2O3)=160 г/моль*36,3 г:(2*242 г/моль)=12 г