Потрібна допомога!!!! Визначте середню молекулярну масу полімеру, який містить 30 % макромолекул з

молекулярною масою 100000 а.о.м., 20 % макромолекул з молекулярною масою 200000 а.о.м. та 50 % макромолекул з молекулярною масою 300000 а.о.м. Викладіть хід розв'язку до задачі.

Ответы на вопрос

Отвечает Тимофеева Анастасия.

Відповідь:

18000 г/моль

Пояснення:

I. Згадуємо формулу стосовно газів:

M(суміші)= φ(A)*M(A)+φ(Б)*M(Б).....

Адаптуємо її до нашої умови(замінюємо об'ємні частки на масові)

M(суміші)= w(A)*M(A)+w(Б)*M(Б).....

II. Підставляємо значення (!Але без %)

M(суміші)=0.3*10⁵+0.2*2*10⁵+0.5*3*10⁵=*виносимо 10⁵ за дужки*= =10⁵(0.3+0.2*2+0.5*3)=10⁵*0.18=18000 г/моль

*Поставте найкраще, будь ласка :)