Обчислити масову частку солі в розчині, який утворився при розчиненні 40 г солі у 360 мл води .

Відповідь вказати з точністю до цілого числа *

Ответы на вопрос

Отвечает Кучеренко Валерія.

1) Так как плотность воды равна 1 г/мл, то 360 мл воды  имеют массу 360 граммов.

2) Масса раствора равна:

m(p-p) = m(в-ва) + m(Н₂О) = 40 + 360 = 400 г

Массовая доля вещества в растворе:

ω = [m(в-ва)/m(p-p)] * 100 = (40/400)*100 = 10%