Під час спалювання 4,8 г органічної речовини утворилось 3,36 г вуглекислого газу та 5,4 г

води.Густина парів речовини за воднем становить 16.Яка молекулярна формула речовини при сжигании 4,8 г органического вещества образовалось 3,36 г углекислого газа и 5,4 г води.Густина паров вещества по водороду составляет 16.Как молекулярная формула вещества

Ответы на вопрос

Отвечает Мойсак Ксения.

Ответ:

m реч=4,8 г

m СО2=6,6 г

m Н2О=5,4 г

D(Н2)=16

формула?

М(С)=12 г/моль, М(Н)=1 г/моль, М(О)=16 г/моль

1.Молярна маса М(реч)= D(Н2)*М(Н2)=16*2=32 г/моль

2.Знаходимо кількості всіх речовин та маси атомів елементів С та Н :  n=m/M, m=n*М

 n реч= m/M =4,8/32=0,15 моль

n СО2= m/M =6,6/44=0,15моль, n С= n СО2= 0,15моль, m С= n*М =0,15*12=1,8 г

n Н2О=5,4/18=0,3 моль, n Н= 2n Н2О =1,6 моль, m Н= n*М= 0,6 г

3.Перевіряємо чи є в речовині О: 4,8-1,8-0,6=2,4 г О

n О= m/M= 2,4/16=0,15 моль

4.Записуємо співвідношення кількостей елементів

n С: n Н: n О=0,15:0,6:0,15=1:4:1 СН4О,

М СН4О=12+4+16=32 г/моль   СН3ОН

Объяснение: