При спалюванні метану утворився вуглекислий газ об’ємом 80 л. Якій кількості речовини відповідає

такий об’єм? Які об’єми вихідних речовин прореагували?

Ответы на вопрос

Отвечает Федорак Марко.

Відповідь: 3,57 моль; 80 л СН4; 160 л О2

Дано:

V(CO2) = 80 л

Знайти:

n(CO2) - ?

V(CH4) - ?

V(O2) - ?

Розв'язок:

Vm = 22,4 л/моль

n(CO2) = V(CO2)/Vm = 80 л/22,4 л/моль =  3,57 моль

Складаємо РХР: СН4 + 2О2 = СО2 + 2Н2О

З РХР бачимо, що V(CH4) = V(CO2); V(CH4) = 80 л;

V(O2) = 2V(CO2); V(O2) = 2*80 л = 160 л

Відповідь: 3,57 моль; 80 л СН4; 160 л О2