При спалюванні пропану утворився вуглекислий газ об'ємом 15 л. Якій кількості речовини відповідає

такий об'єм? Які об'єми вихідних речовин прореагували?

Ответы на вопрос

Отвечает Тупиков Сергей.

Объяснение:

Пишемо реакцію горіння пропану

C₃H₈ + 5O₂ = 3CO₂ + 4H₂O

Рахуємо кількість речовини вуглекислого газу

n(CO₂) = V(CO₂) / Vm = 15 / 22.4 = 0.67 моль

Для обрахунку об'ємів, вихідних речовин використаємо закон об'ємних відношень, який говорить про те, що фактично співвідношення коефіцієнтів дорівнює співвідношенню їх об'ємів. Отже, співвідношення між вуглекислим газом та пропаном = 3 : 1, а між вуглекислим газом та киснем = 3 : 5. Тому рахуємо об'єм пропану

V(C₃H₈) = 1/3V(CO₂) = 15 / 3 = 5 л

Рахуємо об'єм кисню

V(O₂) = 5/3V(CO₂) = 15 * 5 / 3 = 25 л