Під час згорання суміші метану й вуглекислого газу об‘ємом 40мл витратилось 60л кисню. Обчисліть

вміст вуглекислого газу у складі початкової суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Золотилова Маша.

Ответ:

Відомо: V(CH4,СО2)=40 л, V(O2)=60 л. Знайти: V(CO2)-?

Розв'язування.

У реакцію горіння вступає тільки метан.

Записуємо рівняння реакції горіння метану та об'ємні відношення газів метану та кисню.

CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O

1V : 2V

Об'єм метану удвічі менший за об'єм кисню, тому

V(CH4)=V(O2):2=60 л : 2 = 30 л.  

Обчислюємо об'єм вуглекислого газу у суміші.

V(CO2)=V(CH4,СО2)-V(CH4)=40 л - 30 л = 10 л.

Відповідь: 10 л.

Объяснение: