Під час згоряння суміші метану і вуглекислого газу об’ємом 80 л витратилось 120 л кисню. Обчисліть

вміст вуглекислого газу у складі початкової суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Суханова Даша.

Ответ:

Для розрахунку вмісту вуглекислого газу у суміші скористаємося законом додатковості об'ємів газів. Згідно з цим законом, об'єм суміші газів за початкових умов дорівнює сумі об'ємів окремих газів у суміші при тих самих умовах температури і тиску.

За умови реакції:

CH4 + 2CO2 -> CO2 + 2H2O

Метан згорає з утворенням вуглекислого газу та води в співвідношенні 1:2. Це означає, що об'єм вуглекислого газу, який утворився в результаті реакції, дорівнює половині об'єму кисню, який був витрачений на реакцію:

V(CO2) = 0.5 * V(O2) = 0.5 * 120 л = 60 л

Отже, у суміші метану та вуглекислого газу об'єм вуглекислого газу становив 60 л. Щоб обчислити вміст вуглекислого газу відносно всієї суміші, необхідно визначити співвідношення об'єму вуглекислого газу до об'єму суміші:

x = V(CO2) / V(суміші) = 60 л / 80 л = 0.75

Отже, вміст вуглекислого газу у суміші становить 0.75 або 75%.