Нужна помощь! Обчисліть об’єм вуглекислого газу (н. у.), що можна отримати в результаті взаємодії

кальцій карбонату масою 3,5 г з розчином, що містить 3 г хлороводню. За спам в бан

Ответы на вопрос

Отвечает Байназаров Рома.

M (CaCO3) = 40 + 12 + 16 × 3 = 100 г/моль

M (HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г

Vm = 22,4 л/моль

CaCO3 + 2HCl → CaCl2 + H2O + CO2

n (CaCO3) = m / M = 3,5 / 100 = 0,035 моль

n (HCl) = m / M = 3 / 36,5 = 0,082

Складемо пропорцію, рахуючи по хлороводню:

3 / 36,5 = X / 22,4

X = 3 × 22,4 / 36,5 = 0,9 л

Відповідь: V (CO2) = 0,9 л.