Приготуйте розчин калій хлориду об'ємом 25 мл з молярною концентрацією солі 0,3 моль/л


Ответы на вопрос

Отвечает Батура Николай.

Ответ:

Дано:

V(р-ну КСІ) =25 мл = 0,025 л

См(КСІ) = 0,3 моль/л

m(KCl) -?

Объяснение:

Знаходимо кількість калій хлориду, який треба взяти для приготування розчину:

n(KCl) = V(р-ну КСІ)*См(КСІ) = 0,025 л*0,3 моль/л = 0,0075 моль

Розраховуємо молярну масу калій хлориду:

М(КСІ) = 39 + 35,5 = 74,5 г/моль

Визначаємо масу калій хлориду:

m(KCl) = n(KCl)*M(KCl) = 0,0075 моль*74,5 г/моль = 0,55875 г

На терезах зважимо 0,55875 г калій хлориду, внесемо в градуйований стакан, добавимо трохи води, та скляною паличкою розмішаємо калій хлорид до повного розчинення, потім добавимо води до мітки 25 мл. Таким чином розчин калій хлориду готов.