У трьох довільно пронумерованих пробірках міститься безбарвні розчини натрій хлориду, магній

хлориду і цинк сульфату. Визначте вміст кожної пробірки.​

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Макс.

Ответ:

Объяснение:

1. Додаємо до вмісту кожної з трьох пробірок 1-2 мл натрій гідроксиду. У двох пробірках спостерігаємо утворення білого осаду. Отже, у пробірці без осаду міститься розчин натрій хлориду.

MgCl2 + 2NaOH = 2NaCl + Mg(OH)2↓

Mg2+ + 2Cl- + 2Na+ + 2OH- = 2Na+ + 2Cl- + Mg(OH)2↓

Mg2+ + 2OH- = Mg(OH)2↓

ZnSO4 + 2NaOH = Na2SO4 + Zn(OH)2↓

Zn2+ + SO42- + 2Na+ + 2OH- = 2Na+ + SO42- + Zn(OH)2↓

Zn2+ + 2OH- = Zn(OH)2↓

2. Додаємо до вмісту цих двох пробірок з осадом надлишок лугу. У одній із пробірок спостерігаємо розчинення осаду. Отже, у цій пробірці міститься розчин цинк сульфату, а у другій пробірці - розчин магній хлориду.

Zn(OH)2↓ + 2NaOH = Na2[Zn(OH)4]

Zn(OH)2 + 2Na+ + OH- = 2Na+ +[Zn(OH)4]2-

Zn(OH)2 + OH- = [Zn(OH)4]2-