Срочно!!!!!! ДАЮ МАКС БАЛЛОВ! Визначте масу осаду, який утвориться під час зливання розчинів, що

містять 14,2 г натрій сульфату та 35 г плюмбум нітрату.

Ответы на вопрос

Отвечает Фролова Арина.

Pb(NO3)2 + Na2SO4 = 2 NaNO3 + PbSO4

M(Na2SO4) = 142 г/моль

n(Na2SO4) = m(Na2SO4) ÷ M(Na2SO4) = 14.2 г ÷ 142 г/ моль = 0.1 моль

M(Pb(NO3)2) = 331 г/моль

n(Pb(NO3)2) = m(Pb(NO3)2) ÷ M(Pb(NO3)2) = 35 г ÷ 331 г/моль = 0.11 моль

Pb(NO3)2 - в избытке; Na2SO4 - в недостатке

Задачи на избыток и недостаток всегда решаются по недостатку, поэтому решаем задачу по Na2SO4.

n(PbSO4) = n(Na2SO4) = 0.1 моль

M(PbSO4) = 303 г/моль

m(PbSO4) = n(PbSO4) × M(PbSO4) = 0.1 моль × 303 г/моль = 30.3 г

Ответ: m(PbSO4) = 30.3 г