Як кількість речовини і масси солі утворюється під час взаємодії кальцій оксиду масса якого 28г З

нитратною кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Акулов Сергей.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaO)=28г

Знайти: n₁(Са(NО₃)₂)-?

1. M(CaO )=40 + 16 = 56г./моль

2. n₁(CaO)=m(CaO) : M(CaO) = 28г : 56 г/моль = 0,5 моль

3. СаО + 2НNO₃ = Са(NО₃)₂ + H₂O

по уравнению рекции:

n(СаО) = 1 моль n(Са(NО₃)₂)= 1моль

по условию задачи:

n₁(СаО)=0,5моль n₁(Са(NО₃)₂ = 0, 5моль * 1моль :  3моль = 0,5моль

n₁(Са(NО₃)₂ = 0,5моль

M(Са(NО₃)₂ )= 40 + (14 + 16 * 3) * 2 = 164 г/моль

m(Са(NО₃)₂ )=n₁(Са(NО₃)₂  * M(Са(NО₃)₂  = 0,5 * 164 = 82 г