ПОМОГИТЕ СРОЧНО!!!!!!!!!!! ДАЮ 40 БАЛОВ. Обчисліть масу сульфатної кислоти, що утвориться при

взаємодії 25л SO3 з 100г води

Ответы на вопрос

Отвечает Гольц Владимир.

Відповідь:

Ответ:

Пишемо реакцію

SO3 + H2O = H2SO4

Рахуємо кількість речовини SO3

n = m / M = 40 / 80 = 0.5 моль

За рівнянням реакції сульфатної кислоти утворюється так само, тобто 0.5 моль

Рахуємо масу сульфатної кислоти

m = n * M = 0.5 * 98 = 49 г

Але це при умові 100%-вого виходу, тому робимо перерахунок на 80%

49 * 0.8 = 39.2 г