Вправа 3. Напишіть рівняння реакцій взаємодії кисню з такими простими речовинами: з сіркою,

вуглецем, берилієм. Дайте назви оксидам.

Ответы на вопрос

Отвечает Нурышева Анастасия.

Ответ:

1. З сіркою: S + О2 = SО2 (утворюється сульфур (IV) оксид, безбарвний газ із різким запахом)

2. З вуглецем: C + O2= CO2 (утворюється карбон (IV) оксид, за невисоких температур)

або ще 5 C + 3O2= CO2 + 4СО (при температурі понад 1000 °С поряд з СО2 утворюється значна кількість карбон(II) оксиду СО)

Продукт реакції горіння вуглецю залежить від температури.

3. З берилієм: 2Ве + О2 = 2ВеО (берилій оксид, білий порошок)