яка сіль і якої маси утвориться якщо на Натрій гідроксид масою 4,4 г подіяли вуглекислим газом

об'ємом 3 л

Ответы на вопрос

Отвечает Грищенко Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(NaOH) = 4,4 г

V(CO2) = 3 л

Найти: m(Na2CO3) - ?

Складемо РХР:

2NaOH + CO2 → Na2CO3 + H2O

Знайдемо кількість речовини NaOH і СО2

n(NaOH) = m(NaOH)/ M(NaOH) = 4,4/40 = 0,11 моль

n(CO2) = V(CO2) /Vm = 3/22,4 = 0,13 моль

З РХР бачимо, що СО2 у надлишку, тому розрахунок ведемо по

NaOH

n(Na2СО3) = 1/2n(NaOH) = 0,055моль

М(Na2СО3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106 г/моль

m(Na2CO3) = n(Na2СО3) * М(Na2СО3) = 0,055 * 106 = 5,83 г