Найдите формулу вещества, если известно Na-21,6% , Cl-33,33%, O-45,07%​


Ответы на вопрос

Отвечает Узмагамбетов Дамир.

Відповідь:

Для знаходження формули використаємо відсотковий склад елементів та їхні емпіричні формули.

Переведемо відсотковий склад елементів у масові частки. Для цього поділимо відсотковий склад на атомні маси елементів:

Na: 21,6 / 23 = 0,939

Cl: 33,33 / 35,5 = 0,941

O: 45,07 / 16 = 2,817

Знайдемо співвідношення масових часток елементів у відсотковому складі:

Na:Cl:O = 0,939:0,941:2,817

Скоротимо співвідношення до цілих чисел, поділивши на найменший спільний дільник:

Na:Cl:O = 3:3:9

Запишемо емпіричну формулу, використовуючи отримані масові співвідношення:

Na3Cl3O9

Скористаємося зарядами елементів, щоб знайти загальний заряд сполуки. Заряд Na+ дорівнює +3, Cl- дорівнює -1, а O2- дорівнює -2. Оскільки загальний заряд сполуки має бути нейтральним, знайдемо кількість елементів, яка потрібна для забезпечення нейтрального заряду:

3 x (+1) + 3 x (-1) + 9 x (-2) = 0

Отже, загальна формула сполуки: Na3Cl3O9.

Відзначимо, що ця формула може бути спрощена, оскільки співвідношення масових часток елементів діляться на 3. Наприклад, можна записати формулу як NaClO3.