1. Визначте об’єм сульфур (IV) оксиду, що виділиться при взаємодії 8 г сірки і 64 г кисню. 2. До

розчину, що містить 80 г натрій гідроксиду, додали розчин, що містить 58,8 г ортофосфатної кислоти. Обчислити масу солі, що утворилась.

Ответы на вопрос

Отвечает Чудинов Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(S) = 8 г

m(O₂) = 64 г

Найти: V(SO₂) - ?

Складемо РХР:

S    +    O₂     →     SO₂

Знайдемо кількість речовини кожного реагенту:

n(S) = m(S)/М(S) = 8/32 = 0,25 моль

n(O₂) = m(O₂)/М(O₂) = 64/32 = 2 моль

В надлишку O₂, тому розрахунок ведемо по S

З РХР бачимо , що n(SO₂) = n(S) = 0,25 моль

Звідси маємо:

V(SO₂) = n(SO₂) * Vm = 0,25 * 22,4 = 5,6 л

2)

Дано:

m(NaOH) = 80 г

m(H₃PO₄) = 58,8 г

Найти: m(Na₃PO₄) - ?

М(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

М(H₃PO₄) = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98 г/моль

Складемо РХР:

3 NaOH  + H₃PO₄ → Na₃PO₄ + 3 H₂O

Знайдемо кількість речовини кожного реагенту:

n(NaOH) = m(NaOH)/М(NaOH) = 80/40 = 2 моль

n(H₃PO₄) = m(H₃PO₄)/М(H₃PO₄) = 58,8/98 = 0,6 моль

В надлишку NaOH, тому розрахунок ведемо по H₃PO₄

З РХР бачимо , що n(Na₃PO₄) = n(H₃PO₄) = 0,6 моль

Звідси маємо:

М(Na₃PO₄) = 23 * 3 + 31 + 16 * 4 = 164 г/моль

m(Na₃PO₄) = n(Na₃PO₄) * М(Na₃PO₄) = 0,6 * 164 = 98,4 г