Який об'єм водню витратили на гідру. вания пропілену, якщо отримали 200 мл. продукту?


Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Лера.

Ответ: Для розв'язання цієї задачі необхідно знати рівняння реакції гідрогенізації пропілену:

C3H6 + H2 -> C3H8

За цим рівнянням одна моль пропілену взаємодіє з однією молью водню і утворюється одна моль пропану.

Об'єм 1 моля газу при стандартних умовах (температурі 0 °C і тиску 1 атм) становить 22,4 л. Тому об'єм однієї молі водню також дорівнює 22,4 л.

Для розв'язання задачі потрібно знати кількість молей продукту, який було отримано з 200 мл реакційної суміші. Оскільки об'єм пропану становить теж 200 мл (якщо ми вважаємо, що об'єм газу не змінюється при реакції), ми можемо розрахувати кількість молей пропану за допомогою його густина, яка дорівнює 0,58 г/мл.

Маса пропану, що міститься в 200 мл реакційної суміші, дорівнює:

m = V * ρ = 200 мл * 0,58 г/мл = 116 г

Молярна маса пропану дорівнює 44 г/моль, тому кількість молей пропану:

n = m/M = 116 г/44 г/моль = 2,64 моль

Оскільки одна моль пропілену реагує з однією молью водню, кількість молей витраченого водню також дорівнює 2,64 моль. Отже, об'єм витраченого водню дорівнює:

V = n * Vm = 2,64 моль * 22,4 л/моль = 59,14 л

Тому на гідрогенізацію пропілену було витрачено 59,14 л водню.