Помогите пж! кальцій карбонат масою 200 г прореагував з хлоридною кислотою вихід реакції

становить 50%. Знайдіть масу солі що утворилася при цьому.Просьба детально расписать решение

Ответы на вопрос

Отвечает Байниязова Айжана.

Ответ:

Спочатку давайте складемо рівняння реакції між кальцій карбонатом (CaCO3) і хлоридною кислотою (HCl):

CaCO3 + 2HCl → CaCl2 + CO2 + H2O

З цього рівняння видно, що на одну молекулу кальцій карбонату припадає одна молекула CaCl2. Отже, якщо ми знаємо кількість CaCO3, що реагувала, ми можемо легко визначити кількість CaCl2, що утворилася.

За умовою, ми знаємо, що вихід реакції становить 50%, тобто утворилось 50% продукту, який міг утворитися. Це означає, що кількість CaCl2, що утворилася, становить 50% від теоретичної кількості, тобто 0,5 моля.

Молярна маса CaCO3 дорівнює 100 г / моль, тому кількість молей CaCO3, що прореагувала, можна визначити, поділивши масу CaCO3 на його молярну масу:

n = m / M = 200 г / 100 г/моль = 2 моль

Оскільки за рівнянням реакції на одну молекулу CaCO3 припадає одна молекула CaCl2, кількість молей CaCl2, що утворилася, також дорівнює 2 моля.

Молярна маса CaCl2 дорівнює 111 г / моль, тому маса CaCl2, що утворилася, дорівнює:

m = n * M = 2 моль * 111 г / моль = 222 г

Отже, маса солі, що утворилася, дорівнює 222 г.

Объяснение: