Обчисліть обєм газу та масу солі, що утвориться при взаємодії 10 г кальцій карбонату з хлоридною

кислотою. Допоможіть будь ласка!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Волощук Петр.

Ответ: Для розрахунку маси кальцій хлориду, що утворюється, можна скористатися молярною масою кальцій хлорид

Объяснение:
Реакція взаємодії кальцій карбонату та хлоридної кислоти має наступний хімічний запис:

CaCO₃ + 2HCl → CaCl₂ + CO₂ + H₂O

За реакцією один моль кальцій карбонату споживає два моля хлоридної кислоти. Молярна маса кальцій карбонату дорівнює 100,1 г/моль, а молярна маса хлоридної кислоти - 36,5 г/моль.

Отже, для реакції з 10 г кальцій карбонату буде потрібно:

n(CaCO₃) = m/M = 10 г / 100,1 г/моль = 0,0999 моль кальцій карбонату

n(HCl) = 2 * n(CaCO₃) = 2 * 0,0999 моль = 0,1998 моль хлоридної кислоти

Так як ми знаємо кількість речовин, що беруть участь у реакції, то можемо визначити кількість продуктів, що утворяться. За стехіометрією реакції на один моль кальцій карбонату утворюється один моль кальцій хлориду та один моль вуглекислого газу:

n(CaCl₂) = n(CaCO₃) = 0,0999 моль

n(CO₂) = n(CaCO₃) = 0,0999 моль

Для розрахунку об'єму вуглекислого газу за стандартних умов (температура 0°C або 273 К, тиск 101,3 кПа) можна скористатися формулою:

V = n * Vm

де Vm - молярний об'єм газу за стандартних умов (22,4 л/моль)

V(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 0,0999 моль * 22,4 л/моль = 2,239 л

Отже, об'єм вуглекислого газу, що утворюється, становить 2,239 л.

Для розрахунку маси кальцій хлориду, що утворюється, можна скористатися молярною масою кальцій хлорид