Найдите общую массу (г) смеси, состоящей из 33,6 л (н.у.) водорода и 11,2 л (н.у.) азота​


Ответы на вопрос

Отвечает Вальшин Айдар.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання, потрібно врахувати, що об'єм газів вимірюється в літрах (нормальних умовах - н.у.), а маса вимірюється в грамах.

Молекулярна маса водороду (H₂) дорівнює 2 г/моль, а молекулярна маса азоту (N₂) дорівнює 28 г/моль.

Спочатку переведемо об'єми газів в молі:

Для водороду (H₂):

Об'єм в літрах * (1 моль / 22,4 л) = моль водороду

33,6 л * (1 моль / 22,4 л) = 1,5 моль водороду

Для азоту (N₂):

Об'єм в літрах * (1 моль / 22,4 л) = моль азоту

11,2 л * (1 моль / 22,4 л) = 0,5 моль азоту

Тепер обчислимо масу кожного газу, використовуючи масу молекули:

Маса водороду = моль водороду * молекулярна маса водороду

Маса водороду = 1,5 моль * 2 г/моль = 3 г

Маса азоту = моль азоту * молекулярна маса азоту

Маса азоту = 0,5 моль * 28 г/моль = 14 г

Тепер знайдемо загальну масу суміші, складеної з водороду та азоту:

Загальна маса = маса водороду + маса азоту

Загальна маса = 3 г + 14 г = 17 г

Отже, загальна маса суміші водороду та азоту дорівнює 17 г.

Объяснение: