Який об'єм повітря необхідно для спалювання 20л сполуки у якій 85,7% Карбону 14,3% Гідрогену, а

відносна густина за азотом 3.​Даю 40 балів!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ляпина Марина.
Спочатку треба знайти масу Карбону та Гідрогену у сполуці.

Оскільки сполука містить 85,7% Карбону та 14,3% Гідрогену, то масові частки цих елементів будуть:

масова частка Карбону = 85,7 / 100 = 0,857

масова частка Гідрогену = 14,3 / 100 = 0,143

Нехай m - маса сполуки, тоді:

маса Карбону = 0,857 * m

маса Гідрогену = 0,143 * m

Далі, за допомогою хімічної реакції можна знайти кількість кисню, який потрібен для повного згоряння сполуки. Оскільки в даному завданні немає формули сполуки, ми не можемо записати точну реакцію, але ми можемо припустити, що сполука повністю складається з Карбону та Гідрогену, і при цьому повністю перетворюється в CO2 та H2O.

За законом збереження маси, маса кисню, необхідна для повного згоряння, дорівнює масі Карбону та Гідрогену в сполуці:

маса кисню = маса Карбону + маса Гідрогену = 0,857m + 0,143m = m

Отже, необхідний об'єм кисню для повного згоряння сполуки дорівнює:

V(O2) = m * (RT/P) = (m/M) * (R/P) * T

де M - молярна маса кисню, R - універсальна газова стала, P - тиск повітря, T - температура в Кельвінах.

Молярна маса кисню M = 32 г/моль.

Розрахуємо масу сполуки. Для цього, ми знаємо, що об'єм сполуки дорівнює 20 л, а відносна густина сполуки за азотом 3. Таким чином, маса сполуки дорівнює:

маса сполуки = об'єм * відносна густина = 20 * 3 = 60 г
Отвечает Арбузов Тимур.

Для начала узнаем, что это за соединение.

1) Т.к. относительная плотность по азоту равна 3, то:

х / 28 = 3

x = 3 * 28

x = 84

Молекулярная масса вещества равна 84.

2)

Теперь найдем количество атомов углерода и водорода в соединении:

Составим уравнение:

х / 84 * 100 = 85.7 %

100x / 84 = 85.7 %

100x / 84 = 857 / 10

100x = 84 * 857 / 10

100x = 7198.8

x = 7198.8 / 100

х = 71.988, округлим до 72.

Отсюда: x = 72

Т.к. атомная масса углерода равна 12, то количество атомов углерода в соединении равно:

72 / 12 = 6.

У нас есть уже 6 атомов углерода, двигаемся дальше.

Для нахождения количества атомов водорода тоже составим уравнение:

x / 84 * 100 = 14.3 %

100x / 84 = 14.3 %

100x / 84 = 143 / 10

100x = 84 * 143 / 10

100x = 1201.2

x = 1201.2 / 100

x = 12.012, округлим до 12.

Отсюда: x = 12.

Т.к. атомная масса водорода равна 1, то количество атомов углерода в соединении равно:

12 / 1 = 12.

Отсюда: это соединение циклогексан (C6H12).

Теперь составим уравнение его горения:

20 л        х л

C6H12 + 9O2 = 6CO2 + 6H2O

22.4       201.6

Отсюда: х = 20 * 201.6 / 22.4 = 180 литров кислорода.

НО!!!!!!

Так как в воздухе всего 21 процент кислорода, отсюда пропорция:

180 литров = 21 процент

х литров = 100 процентов.

х = 180 * 100 / 21 = 857 литров.

Ответ: 857 литров воздуха.