Наталка мешкає на останньому поверсі трьох поверхово будинку Чи вдасться їй прийняти душ якщо

насос який стоїть на підлозі першого поверху подає воду під тиском 50кПа висота одного поверху 2,8м а лійка душа розташована 2м від підлоги?

Ответы на вопрос

Отвечает Казакова Аня.

Можемо скористатися формулою гідростатики для цього завдання:

P = ρgh

де P - тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, h - висота рідини

У нас дано:

  • P = 50 кПа
  • h = 2.8 м + 2 м = 4.8 м (від підлоги насосу до лійки душа)
  • g = 9.81 м/с^2 (стандартне значення на Землі для прискорення вільного падіння)
  • густина води - 1000 кг/м^3 (стандартне значення)

Тоді можемо розв'язати для h, щоб знайти потрібну висоту стовпа води:

h = P / (ρg) = (50 * 10^3 Па) / (1000 кг/м^3 * 9.81 м/с^2) ≈ 5.1 м

Отже, висота стовпа води, який створюється насосом, становить 5.1 м, а відстань від насосу до лійки душа - 4.8 м. Це означає, що вода зможе досягти лійки душа з достатньою потужністю, і Наталка зможе прийняти душ.