СТЕРМІНОВО!! Обчисліть масу натрій стеарату, що утворюється під час лужного гідролізу гліцерол

тристеарату масою 1780 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Меметова Мавиле.

Реакція гідролізу гліцерол тристеарату має наступний вигляд:

C3H5(C18H35O2)3 + 3NaOH → C3H5(OH)3 + 3Na(C18H35O2)

Для знаходження маси натрій стеарату, який утворюється, необхідно визначити кількість речовини, що бере участь у реакції.

Для цього необхідно перевести масу гліцерол тристеарату в кількість речовини за допомогою молярної маси:

n(C3H5(C18H35O2)3) = m(C3H5(C18H35O2)3) / M(C3H5(C18H35O2)3),

де m(C3H5(C18H35O2)3) = 1780 г - маса гліцерол тристеарату, M(C3H5(C18H35O2)3) - молярна маса гліцерол тристеарату.

Молярна маса гліцерол тристеарату складається з суми молярних мас гліцерину і тристеаринової кислоти відповідної кількості від атомів у молекулі:

M(C3H5(C18H35O2)3) = 3*M(C18H35O2) + M(C3H5(OH)3)

Молярні маси гліцерину та тристеаринової кислоти становлять відповідно 92,09 г/моль та 284,48 г/моль.

Підставляючи ці значення, отримуємо:

M(C3H5(C18H35O2)3) = 3*284.48 г/моль + 92.09 г/моль = 940.93 г/моль.

Тоді кількість речовини гліцерол тристеарату:

n(C3H5(C18H35O2)3) = 1780 г / 940.93 г/моль = 1.89 моль.

З рівняння реакції видно, що коефіцієнт перетворення гліцерол тристеарату в натрій стеарат дорівнює 3, тому кількість натрій стеарату, що утворюється, дорівнює:

n(NaC18H35O2) = n(C3H5(C18H35O2)3) * 3 = 1.89 моль * 3 = 5.67 моль.

Молярна маса натрій стеарату складається з суми молярних мас натрію і стеаринової кислоти відповідної кількості від атомів у молекулі:

M(NaC18H35O2) = M(C18H35O2) + M(Na)

Молярна маса стеаринової кислоти становить 284.48 г/моль, а молярна маса натрію - 22.99 г/моль.

Тоді молярна маса натрій стеарату дорівнює:

M(NaC18H35O2) = 284.48 г/моль + 22.99 г/моль = 307.47 г/моль.

Тоді маса натрій стеарату, що утворюється, дорівнює:

m(NaC18H35O2) = n(NaC18H35O2) * M(NaC18H35O2) = 5.67 моль * 307.47 г/моль ≈ 1745 г.Отже, маса натрій стеарату, що утворюється під час лужного гідролізу гліцерол тристеарату масою 1780 г, становить близько 1745 г.