БУДЬ ЛАСКА, СРОЧНО!!!! Яка маса натрій сульфату, утворюється в результаті взаємодії сульфатної

кислоти масою 19,6 г з натрій гідроксидом, якщо відносний вихід продукту 95%?

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

Ответ:Сульфатна кислота має формулу H2SO4, а натрій гідроксид - NaOH.

Спочатку треба знайти кількість моль речовини, що беруть участь у реакції:

n(H2SO4) = m/M = 19.6 г / 98 г/моль = 0.2 моль

n(NaOH) = cV = 0.03 М × V

Запишемо рівняння хімічної реакції між H2SO4 та NaOH:

H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O

За стехіометрією реакції 1 моль H2SO4 дає 1 моль Na2SO4, отже, кількість молей Na2SO4, яку можна отримати, дорівнює:

n(Na2SO4) = n(H2SO4) × 1 = 0.2 моль

Так як відносний вихід продукту дорівнює 95%, то реальна кількість Na2SO4, що утворюється, буде:

n(Na2SO4) = 0.2 моль × 0.95 = 0.19 моль

Тепер можемо знайти масу Na2SO4:

m(Na2SO4) = n(Na2SO4) × M = 0.19 моль × 142 г/моль = 26.98 г

Отже, маса натрій сульфату, яку утворюється у реакції, дорівнює 26.98 г.

Объяснение: розписав тобі як сумів. гарних вихідних!!