СРАЗУ 2 ДАЮ 50 БАЛОВ Розв'язати задачі: 1) нітратна кислота масою 12,6г прореагувала з магній

оксидом. Обчислити масу і кількість утвореної солі. 2) цинк кількістю речовини 0,5 моль прореагував з розчином хлоридної кислоти. Обчислити масу солі та об'єм газу, що виділився.

Ответы на вопрос

Отвечает Утебаева Сауле.

Відповідь:

1) Складемо рівняння реакції між нітратною кислотою (HNO3) та магній оксидом (MgO):

HNO3 + MgO → Mg(NO3)2 + H2O

Молярна маса HNO3 = 63 г/моль

Молярна маса MgO = 40 г/моль

Знаходимо кількість речовини HNO3:

n(HNO3) = m(HNO3) / M(HNO3) = 12,6 г / 63 г/моль = 0,2 моль

За рівнянням реакції бачимо, що 1 моль HNO3 утворює 1 моль Mg(NO3)2. Отже, кількість утвореної солі також дорівнюватиме 0,2 моль.

Знаходимо масу утвореної солі:

m(Mg(NO3)2) = n(Mg(NO3)2) × M(Mg(NO3)2) = 0,2 моль × (24 + 2×14 + 6×16) г/моль = 68 г

Відповідь: маса утвореної солі дорівнює 68 г, кількість утвореної солі дорівнює 0,2 моль.

2) Складемо рівняння реакції між цинком (Zn) та хлоридною кислотою (HCl):

Zn + 2HCl → ZnCl2 + H2

Молярна маса Zn = 65 г/моль

Знаходимо масу цинку:

m(Zn) = n(Zn) × M(Zn) = 0,5 моль × 65 г/моль = 32,5 г

За рівнянням реакції бачимо, що 1 моль цинку утворює 1 моль ZnCl2 та 1 моль H2. Отже, кількість утвореної солі дорівнюватиме 0,5 моль, а об'єм газу, що виділився (н.у.), буде також 0,5 моль.

Знаходимо масу ZnCl2:

m(ZnCl2) = n(ZnCl2) × M(ZnCl2) = 0,5 моль × (65 + 2×35,5) г/моль = 65,75 г

Відповідь: маса утвореної солі дорівнює 65,75 г, об'єм газу, що виділився (н.у.), дор

Пояснення: