Рішення задач на масову частку розчиненої речовини у розчині1. Обчисліть масову частку цукру у

розчині, добутому в результаті розчинення 20г цукру у воді масою 140г. 2. Яку масу солі і води слід взяти, щоб приготувати 300г розчину з масовою часткою солі 15%?

Ответы на вопрос

Отвечает Калиев Досжан.

Ответ:

Объяснение:

1)

m(р-ну) = m(цукру) + m(H2O) = 20 + 140 = 160 г

w(цукру) = m(цукру)/m(р-ну) * 100% = 20/160 * 100% = 12,5 %

2)

m(солі) = m(р-ну) * w(солі) : 100% = 300 * 15% * 100% = 45 г

m(H2O) = m(р-ну) - m(солі) = 300 - 45 = 255 г