СРООЧНО дам 100 балів Обчисліть масову частку Оксигену у сполуках та порівняйте їх.1.CuO i

MgO2.SO2 i SO3 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Панарин Евгений.

Відповідь:

Масова частка кисню (O) у сполуках можна обчислити, відносячи масу кисню у сполуці до загальної маси сполуки та помноживши на 100%.

1)  Масова частка Оксигену у CuO:

Маса кисню = 1 * 16.00 = 16.00 г/моль

Маса CuO = 63.55 + 16.00 = 79.55 г/моль

Масова частка Оксигену у CuO: (16.00 / 79.55) * 100% = 20.1%

Масова частка Оксигену у MgO:

Маса кисню = 1 * 16.00 = 16.00 г/моль

Маса MgO = 24.31 + 16.00 = 40.31 г/моль

Масова частка Оксигену у MgO: (16.00 / 40.31) * 100% = 39.7%

Отже, масова частка кисню у MgO більша, ніж у CuO.

2) Масова частка Оксигену у SO2:

Маса кисню = 2 * 16.00 = 32.00 г/моль

Маса SO2 = 32.07 + 2*16.00 = 64.07 г/моль

Масова частка Оксигену у SO2: (32.00 / 64.07) * 100% = 49.9%

Масова частка Оксигену у SO3:

Маса кисню = 3 * 16.00 = 48.00 г/моль

Маса SO3 = 32.07 + 3*16.00 = 80.07 г/моль

Масова частка Оксигену у SO3: (48.00 / 80.07) * 100% = 59.9%

Отже, масова частка кисню у SO3 більша, ніж у SO2.