Скількі літрів оксигену вступить в реакцію при згоранні 4,8 грамів магнію


Ответы на вопрос

Отвечает Бондарюк Даня.

Ответ:

Объяснение:

Реакція згорання магнію в присутності кисню відбувається з утворенням оксиду магнію (MgO) та виділенням енергії у вигляді тепла та світла:

2 Mg + O2 -> 2 MgO

Для знаходження кількості вступившого в реакцію оксигену потрібно спочатку знайти мольну масу магнію, використовуючи його атомну масу:

M(Мg) = 24 г/моль

Маса магнію, що бере участь у реакції, дорівнює 4,8 г, тому кількість магнію можна обчислити за формулою:

n(Mg) = m(Mg) / M(Мg) = 4,8 г / 24 г/моль = 0,2 моль

Оскільки реакція згорання магнію відбувається з утворенням двох молей MgO на кожній дві молі Mg, то кількість вступившого в реакцію кисню буде такою:

n(O2) = 2 x n(Mg) = 2 x 0,2 моль = 0,4 моль

Тепер можна знайти об'єм кисню за його кількістю та умовною молярною об'ємною кількістю газів при нормальних умовах (273 K, 1 атм):

V(O2) = n(O2) x Vмн = 0,4 моль x 22,4 л/моль = 8,96 л

Отже, в результаті згорання 4,8 г магнію вступить у реакцію 0,4 моль кисню, що відповідає об'єму 8,96 л.