Визначити об'єм азоту що виділяється внаслідок спалювання 62 г метиламіну.Поможіть!!!!​Даю 20 балів!


Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Лера.

Для визначення об'єму азоту, що виділяється, треба використати закон Дальтона про часткові тиски газів у змішаних системах. За цим законом, частковий тиск кожного газу у змішаній системі залежить від його частки в системі.

1. Складаємо рівняння реакції спалювання метиламіну:

CH3NH2 + 2O2 -> CO2 + 3H2O + N2

2. Знаходимо молярну масу метиламіну:

CH3NH2: C - 1x12.01 = 12.01, H - 5x1.01 = 5.05, N - 1x14.01 = 14.01

M(CH3NH2) = 12.01 + 5.05 + 14.01 = 31.07 г/моль

3. Знаходимо кількість молей метиламіну, яка бере участь у реакції:

n(CH3NH2) = m/M = 62/31.07 = 1.993 моль

4. Знаходимо кількість молей азоту, який виділяється у результаті реакції, зводячи молярні коефіцієнти до пропорційності часток:

n(N2) = 1.993 x (1/4) x 3 = 1.494 моль

5. Знаходимо об'єм азоту, використовуючи газове рівняння:

V = nRT/P, де R - універсальна газова стала (0,08206 л·атм/(моль·К)), T - температура в кельвінах, P - атмосферний тиск.

Припустимо, що реакція пройшла при 25°C та нормальному атмосферному тиску (1 атм).

V(N2) = 1.494 x 0.08206 x 298 / 1 = 0.122 л або 122 мл.

Отже, об'єм азоту, що виділяється при спалюванні 62 г метиламіну, дорівнює 122 мл.