Обчислити молярну масу СхНу,і напишіть формулу гомолога метану,якщо відомо, що об’єм, який він

займає становить 5,4 л., а маса 14 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Тирских Виолетта.

Ответ:

Для обчислення молярної маси СxHy потрібно спочатку визначити кількість моль чистої речовини за формулою:

n = V / Vm,

де V - об'єм речовини в літрах, Vm - молярний об'єм речовини при нормальних умовах, який дорівнює 22,4 л/моль.

Отже, кількість моль СxHy:

n = V / Vm = 5.4 л / 22.4 л/моль = 0.241 моль.

Далі необхідно визначити масу СxHy за формулою:

m = n * M,

де M - молярна маса речовини.

Маса СxHy:

m = n * M = 0.241 моль * 14 г/моль = 3.374 г.

Тепер можна обчислити молярну масу за формулою:

M = m / n = 3.374 г / 0.241 моль = 14 г/моль.

Отже, молярна маса СxHy дорівнює 14 г/моль, а формула гомолога метану - CH4.

Объяснение: