Аміноетанова кислота прореагувала з утворенням трипептиду і води масою 7,2 г. Обчисліть масу 12%

розчину аміноетанової килоти, який використали. Буде 375 г. , але мені потрібен розв’язок

Ответы на вопрос

Отвечает Аверин Макс.

Ответ: 375

Пояснение:

Нехай маса аміноетанової кислоти, яку використали, дорівнює х грамів.

Тоді за рівнянням реакції можемо записати:

маса аміноетанової кислоти + маса води = маса трипептиду + маса води

х + м(Н₂О) = м(трипептид) + м(Н₂О)

Маса води на обох боках рівняння скорочується, залишається:

х = м(трипептид)

Тому маса трипептиду дорівнює 7,2 г.

Трипептид складається з трьох амінокислот, тому маса однієї амінокислоти в трипептиді дорівнює:

маса однієї амінокислоти = 7,2 г / 3 = 2,4 г

Для розчину концентрації 12% маса аміноетанової кислоти в 100 г розчину дорівнює 12 г, або ж 0,12 від маси розчину. Тому можна скласти рівняння:

0,12 * маса розчину = 2,4 г

Отримаємо:

маса розчину = 2,4 г / 0,12 = 20 г

Отже, маса 12% розчину аміноетанової кислоти, який використали, дорівнює 375 г (20 г / 0,05).