Хлоридна кислота масою 14,6г повністю прореагувала з цинком. Обчисліть масу утвореної солі та обєм

газу, що виділився? СРОЧНО ДАЮ 85 БАЛОВ!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Халус Юля.

Дано:

m(HCl) = 14,6 г

Найти:

m(ZnCl2) - ?

Решение:

Zn + 2HCl => ZnCl2 + H2

n=m/M

M(HCl) = 36,5 г/моль

n(HCl) = 14,6/36,5 = 0,4 моль

n(ZnCl2) = ½n(HCl) = 0,4/2 = 0,2 моль

M(ZnCl2) = 136 г

m(ZnCl2) = 136 × 0,2 = 27,2 г

n(H2) = ½n(HCl) = 0,4/2 = 0,2 моль

V=n×

V(H2) = 0,2 × 22,4 = 4,48 л

Ответ: 27,2 г; 4,48 л