Який об'єм водню виділиться якщо до 2,3 г натрію долити 40 г 15% HCl.​


Ответы на вопрос

Отвечает Жидких Вадим.

Ответ:

Спочатку треба визначити кількість HCl у 40 г 15% розчину. Це можна зробити, помноживши об'єм розчину на його концентрацію в процентах та перевести у масу:

40 г * 0.15 = 6 г HCl

Запишемо рівняння реакції між натрієм та HCl:

2Na + 2HCl -> 2NaCl + H2

Молярна маса H2 = 2 г/моль, тому кількість молів H2, що виділиться, можна визначити, використовуючи закон збереження маси:

2,3 г Na * (1 моль Na / 23 г) * (2 моль H2 / 2 моль Na) = 0.1 моль H2

Так як 1 моль H2 утворюється при реакції з 2 мольми HCl, то кількість молів HCl, які реагують, дорівнює 0.05 моль:

0.1 моль H2 * (2 моль HCl / 2 моль H2) = 0.05 моль HCl

Об'єм H2, що виділиться, можна визначити, використовуючи його молярний об'єм за нормальних умов (0°C та 1 атм):

V(H2) = n(H2) * Vm(H2) = 0.1 моль * 22.4 л/моль = 2.24

Отже, об'єм водню, який виділиться, дорівнює 2.24 л.

Объяснение: