Взаємодією заліза з хлоридною кислотою 155г з масовою часткою гідроген хлориду 20% добули водень

об'ємом 8л. Знайдіть вихід продукту реакції газоподібної речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Каписова Руслана.

Ответ:

Спочатку необхідно знайти кількість гідрогену, який було виділено під час реакції.

З масової частки гідроген хлориду можна визначити масу HCl у розчині:

20% = 20 г на 100 г розчину

Маса HCl у 155 г розчину: 155 г × 0.20 = 31 г

Створений водень має об'єм 8 л. Так як речовина газоподібна, її об'єм може бути заведено в умовних одиницях STP, тобто за стандартних умов, коли температура становить 0°С і тиск - 1 атмосфера. Один літр газу за стандартних умов містить 22,4 літра газу за нормальних умов.

8 л водню під стандартними умовами дорівнює: 8 л ÷ 22,4 л/моль = 0,357 моль H2

Хімічна рівновага реакції:

Fe + 2HCl -> FeCl2 + H2

Перетворюючи маси і вихід продукту у моли, знаходимо вихід продукту:

Молярна маса заліза: 56 г/моль

Молярна маса H2: 2 г/моль

Маса Fe, використана у реакції: m = n × M = 0,357 моль × 56 г/моль = 20 г

Отже, із 31г HCl і 20г Fe можна отримати максимум 10 г H2.

Тому вихід продукту H2 дорівнює:

8 г ÷ 10 г × 100% = 80%

Объяснение: