До води масою 114 г додали ZnO масою 6г. Яка масова частка цинк оксиду в утвореному

розчині?помогите ппжжпжпжпжпжпжпжп​

Ответы на вопрос

Отвечает Микулич Алина.

Ответ:

Спочатку потрібно знайти загальну масу утвореного розчину. Для цього треба додати масу доданої речовини (ZnO) до маси води:

114 г (вода) + 6 г (ZnO) = 120 г

Тепер потрібно знайти масу цинку та масу кисню в утвореному розчині. Відомо, що молярна маса ZnO дорівнює 81,39 г/моль. Це означає, що у 6 г ZnO міститься:

6 г / 81,39 г/моль = 0,0738 моль ZnO

Оскільки стехіометрія реакції між ZnO та водою є 1:1, маса цинку в утвореному розчині дорівнює масі ZnO, а маса кисню дорівнює:

маса кисню = маса утвореного розчину - маса цинку - маса води = 120 г - 6 г - 114 г = 0 г

Таким чином, масова частка цинк оксиду в утвореному розчині дорівнює:

масова частка = (маса цинку / маса утвореного розчину) x 100% = (6 г / 120 г) x 100% ≈ 5%