9. Розрахуйте масу кальцій карбоната який утворився під час взаємодії 44,8 л вуглекислого газу с

кальцій оксидом.​

Ответы на вопрос

Отвечает Симанович Артём.

Дано:

V(CO2) = 44,8 л

Найти:

m(CaCO3) - ?

Решение:

CaO + CO2 => CaCO3

n=V/Vm

n(CO2) = 44,8/22,4 = 2 моль

n(CaCO3) = n(CO2) = 2 моль

m=M

M(CaCO3) = 40 + 12 + 3×16 = 100 г/моль

m(CaCO3) = 2 × 100 = 200 г

Ответ: 200 г