Скільки грамів води необхідно додати до солі, одержаної випарюванням 200г 25% розчину, щоб одержати

10% розчин?​

Ответы на вопрос

Отвечает Бабичев Андрей.

Спочатку визначимо, скільки грамів солі міститься у початковому 25% розчині. Маса солі дорівнює 25% від маси розчину, тому:

маса солі = 25% * 200 г = 0.25 * 200 г = 50 г

Тепер розглянемо, яка маса розчину буде мати 10% концентрацію після додавання певної кількості води. Нехай маса води, яку необхідно додати, дорівнює x грамам. Тоді:

маса солі залишиться незмінною: 50 г

загальна маса розчину буде складатися з 50 г солі і (200 г - 50 г =) 150 г води + x г води = 150 г + x г

кількість розчину залишається незмінною: 200 г

За умовою, концентрація має становити 10%. Тому:

масова частка солі в новому розчині = 10%

маса солі в новому розчині = 10% * (150 г + x г) = 0.1 * (150 г + x г)

Отже, ми можемо скласти рівняння, в якому масова частка солі в новому розчині дорівнює масовій частці солі в початковому розчині:

маса солі в новому розчині = маса солі в початковому розчині

0.1 * (150 г + x г) = 50 г

Розв'язуючи це рівняння, ми знаходимо, що:

150 г + x г = 500 г

x = 500 г - 150 г = 350 г

Отже, необхідно додати 350 г води до початкового розчину, щоб одержати 10% розчин.